Archiwum artykułów

News

Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

DZIĘKUJEMY BOGU ZA IZRAELZapraszamy na wiosenne spotkanie kwartalne Wspólnoty „Drzewo Oliwne”, poświęcone studiowaniu Słowa Bożego, dzieleniu się świadectwami oraz modlitwie.

Czytaj więcej: „DZIĘKUJEMY BOGU ZA IZRAEL” WISŁA, 25-27 maja 2018

Projekt „Living Bridge” jest doskonałą okazją, aby poznać Izrael z zupełnie innej strony. Daje możliwość odwiedzenia najważniejszych miejsc tego kraju oraz poznania jego mieszkańców i kultury. Oprócz typowych atrakcji, takich jak Jerozolima, Tel Awiw-Jaffa czy Nazaret, zwiedziliśmy także nieznane zazwyczaj turystom wioski Druzów i wzgórza Golan. Młodzi Izraelczycy mogą się różnić od naszego wyobrażenia o nich. Wymaga to od nas wyrozumiałości i otwartości na inną kulturę. Moim zdaniem „Living Bridge” daje wspaniałą możliwość lepszego zrozumienia między naszymi krajami. Izraelczycy poznają Polskę z innej perspektywy niż Holocaust, a Polacy mogą zobaczyć Izrael, który oferuje więcej niż religijne miejsca. Poza zwiedzaniem zorganizowane są zajęcia typu wolontariat, czy wspólne spędzanie wolnego czasu, które pomaga integracji i lepszemu poznawaniu się. „Living Bridge” był dla mnie niezapomnianą przygodą. Polecam ten projekt każdemu, kto chciałby poznać Izrael i zawrzeć znajomości z prawdziwymi Izraelczykami! (Paula Stańczuk)

W 2012 roku wziąłem udział w projekcie „Living Bridge”. Dzięki idei „Living Bridge” można poznać nowych ludzi i nowe miejsca. Jest to wspaniałe przeżycie, które pomaga znacznie poszerzyć horyzonty w różnych dziedzinach i otwiera nowe możliwości, co z pewnością będzie przydatne w przyszłości. W ramach projektu ma miejsce wiele ciekawych wydarzeń, pokazujących różnice kultur i poglądów. Jest to także dobry sposób na poznanie innego państwa nie tylko od strony turystycznej, ale od środka – od strony codziennego życia, co dla indywidualnej osoby jest na ogół trudne lub bardzo kosztowne. Organizacja jest zawsze doskonała - nie ma czasu na nudę. Oby więcej edycji. (Bartosz Aleksander)

„Proście o pokój dla Jeruzalemu!” 18-20 stycznia 2019Najbliższe kwartalne spotkanie Wspólnoty „Drzewo Oliwne”, poświęcone studiowaniu Słowa Bożego i modlitwie o Izrael odbędzie się w dniach 18-20 stycznia w Olesinie pod Warszawą. Specjalnym gościem spotkania będzie Yael z Jerozolimy. Spodziewamy się też gości z Białorusi, Litwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy. 

Czytaj więcej: „Proście o pokój dla Jeruzalemu!” 18-20 stycznia 2019

Październik miesiącem szczególnym dla Żydów i ich chrześcijańskich przyjaciół

Tegoroczny październik obfituje w ważne święta ustanowione przez Boże Słowo dla dzieci Izraela. 2 października przypada w tym roku w żydowskim kalendarzu 29 dzień miesiąca elul, w którym obchodzi się wigilię Rosz Haszana – Nowego Roku, charakteryzującego się dęciem w szofar i zwanego też Świętem Trąbienia.

Rosz Haszana to dzień sądu. Sąd oznacza troskę. Nie sądzi ten – mawiają rabini – kogo nic nie obchodzi. Można więc spojrzeć na Boży sąd, jako najwyższy wyraz Jego miłości i troski o to, jak przeżyjemy nasze życie.Jeśli odczuwamy Boży sąd, zapewne będziemy traktować życie poważniej. Wówczas jest nadzieja, że spróbujemy naprawić błędy popełnione w stosunku do innych ludzi, wobec samych siebie i wobec Świętego Izraelskiego.

Czytaj więcej: 3 października 2016 – ROSZ HASZANA 5777

W 2003 r. ponad 450 liderów chrześcijańskich z całego świata zainicjowało Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój dla Jerozolimy, miasta w sposób szczególny wybranego przez Pana, zapraszając wszystkich chrześcijan do wspólnej modlitwy w pierwszą niedzielę października każdego roku.

Czytaj więcej: 4 października - Dzień Modlitwy o pokój dla Jerozolimy

Podkategorie


Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo