Izrael

W 2003 r. ponad 450 liderów chrześcijańskich z całego świata zainicjowało Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój dla Jerozolimy, miasta w sposób szczególny wybranego przez Pana, zapraszając wszystkich chrześcijan do wspólnej modlitwy w pierwszą niedzielę października każdego roku.

Wielka potrzeba modlitwy o Izrael i o pokój dla Miasta Wielkiego Króla jest oczywista i wydaje się stale zwiększać. Tak jak 12 lat temu widoczna jest aktualność opisanej przed wiekami przez psalmistę sytuacji Izraela: „Lecz nieprzyjaciele moi żyją i są mocni, i wielu jest takich, którzy nienawidzą bez przyczyny. A ci, którzy złem za dobre odpłacają, prześladują mnie, gdyż zabiegam o dobro.” Ps 38:20-21.

Niepodzielność Jerozolimy jest coraz powszechniej podważana, a wydarzenia wokół Wzgórza Świątynnego powodują stan napięcia. Zatem świadomi nieskrywanych zamiarów wrogów Izraela, wśród których znaczną część stanowią terroryści, torpedujący negocjacje pokojowe i odmawiający uznania Izraela jako państwa Żydów, chciejmy się modlić o Izrael i o Jerozolimę nie tylko w pierwszą październikową niedzielę, ufając słowom zapisanym przez Jakuba: „ A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone.” Jk 5:15.

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo