Izrael Aktualności

Izrael

Pielgrzymka do Izraela2018Wspólnota „Drzewo Oliwne” zaprasza na młodzieżowy wyjazd do Izraela, „Szalom Israel”.

Jest to pielgrzymka zaplanowana specjalnie z myślą o młodych ludziach, którzy pragną  aktywnie spędzić czas w Izraelu. Bogaty program umożliwi poznanie tego kraju  z różnych perspektyw. Przez 10 dni zwiedzimy Tel Awiw, Haifę, Akko, Wzgórza Golan, Galileę, okolice Morza Martwego i Pustyni Judzkiej.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Izraela

W 2003 r. ponad 450 liderów chrześcijańskich z całego świata zainicjowało Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój dla Jerozolimy, miasta w sposób szczególny wybranego przez Pana, zapraszając wszystkich chrześcijan do wspólnej modlitwy w pierwszą niedzielę października każdego roku.

Czytaj więcej: 4 października - Dzień Modlitwy o pokój dla Jerozolimy

OD NASZEGO KORESPONDENTA Z JEROZOLIMY: SYTUACJA W IZRAELU
Tuvia Mandel, Jerozolima, 17 listopada 2012. W Izraelu żyjemy teraz przede wszystkim sprawą operacji militarnej nazwanej Filar Obrony (hebr. Amud Anan, dosł. „Słup Obłoku”) rozpoczętej 14 listopada 2012. Jest to działanie wymierzone przeciwko palestyńskim ugrupowaniom terrorystycznym w Strefie Gazy.

Czytaj więcej: Sytuacja w Izraelu

Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów; (…) nigdy nie umilkną. Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie! I nie dajcie Mu spokoju, dopóki nie odbuduje Jeruzalemu…”
Iz 62:6-7

BŁOGOSŁAWMY LUD I KRAJ IZRAELA

Czytaj więcej: Wybór tematów do modlitwy wstawienniczej o Izrael

„Panie, Słowo Twoje trwa na wieki, niewzruszone jak niebiosa.” Psalm 119:89

W grudniu nasza radość splata się z radością synów Izraela. W pierwszej dekadzie miesiąca Żydzi obchodzą Chanukę, znaną również jako Święto Świateł. W czasie ośmiu dni świąt wspominają cudowną Bożą pomoc w oczyszczeniu sprofanowanej przez pogańskich najeźdźców Świątyni w Jerozolimie, wybranej przez Niego na miejsce posadowienia Jego Przybytku i przebywania Jego Szechiny (Szechina - Boża Obecność, Boża Chwała).

Czytaj więcej: O Chanuce

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo