Wycieczki

wyjazd do Izraela 2017

Marzeniem każdego chrześcijanina jest to, aby chociaż raz być w Izraelu. Na własne oczy zobaczyć ziemię, gdzie tworzyli historię król Dawid i król Salomon; ziemię proroków Eliasza i Jeremiasza; Jezioro Genezaret, po którego wodach szedł Jezus; Jordan, nad który wielu przybywało,aby dać się ochrzcić przez Jana;  Jerozolimę i Górę Oliwną.

Często słyszę słowa: „To niemożliwe, by kochać Boga a nie kochać Bożego narodu”. Właśnie dlatego Wspólnota „Drzewo Oliwne” od lat organizuje wyjątkowe podróże dla tych, którzy pragną poznać biblijny i współczesny Izrael.

Czytaj więcej: Niezapomniany wyjazd do Izraela. Marsz Jerozolimski 2017.

israel flagPielgrzymujmy na Syjon! (Jer. 31:6) 2-12 października 2017

Wspólnota „Drzewo Oliwne” zaprasza na jesienny wyjazd do Izraela, na święta Sukot. Bogaty program pielgrzymki pozwoli zobaczyć malownicze krajobrazy ziemi, którą przemierzali prorocy i apostołowie, a przede wszystkim Jezus. W Galilei zwiedzimy m.in. Kafarnaum i Górę Błogosławieństw oraz popłyniemy łodzią po Jeziorze Galilejskim. Szczególnym miejscem w naszej podróży po Judei będzie Jerozolima, miasto Wielkiego Króla oraz udział w Marszu Jerozolimskim. Oprócz zwiedzania miejsc turystycznych znajdzie się też czas na relaks i kąpiel w Morzu Martwym i Morzu Czerwonym. Nowe miejsca i nowe spotkania z ludźmi czekają na osoby, które udadzą się do Izraela po raz kolejny.

Czytaj więcej: Pielgrzymujmy na Syjon!

Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan: Błogosławiony człowiek, który u Niego szuka schronienia.” (Psalm 34:9)
Od września w naszym zborze na początku nabożeństwa uczymy się wersetów biblijnych (zdjęcie 1). Zwykle wprowadzam ten werset, którego potem uczymy się z dziećmi na lekcji biblijnej. W następnym tygodniu powtarzamy go z pamięci, albo ktoś ze zboru dzieli się świadectwem o tym, jaki wpływ miał ten werset na jego życie w minionym czasie.
W grudniu przed wyjazdem do Izraela uczyłam wersetu z Psalmu 34, ale nie pomyślałam wtedy, że Pan będzie aż taki dobry dla mnie.

Czytaj więcej: Wspomnienia z wizyty w Ziemi Obiecanej

Dotychczas „wiedziałam”, że jestem dzieckiem Bożym, ale będąc w Izraelu „czułam”, że nim jestem. Tam, na tej ziemi, czułam jak Bóg bardzo mnie kocha, jak troszczył się o każdą chwilę, którą tam spędziłam. Ale zacznijmy od początku.

Czytaj więcej: Wspólny wyjazd DO IZRAELA:- SPEŁNIONE MARZENIA

Film z Izraela – to nasza wycieczka, która odbyła się w dniach 2 - 11 kwietnia 2010r. Oglądając go możemy wczuć się w atmosferę wędrowania po tej ziemi  jak również cieszyć się spotkaniami z ludźmi i przyrodą.

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo