Marsz Żywych
Marsz Żywych 2018. Polsko-ukraińsko-angielska grupa.
Marsz Żywych 2018.
Polsko-ukraińsko-angielska grupa.

Dnia 12 kwietnia 2018 po raz trzydziesty odbył się doroczny Marsz Żywych z Auschwitz do Birkenau, a właściwie, jak powiedział prezydent Izraela, "ze śmierci do życia". Marsz ten miał miejsce w 70. rocznicę powstania państwa Izrael i 75. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. W imieniu Wspólnoty „Drzewo Oliwne” szliśmy w Marszu 21-osobową grupą jako Polacy (5 osób), Ukraińcy (14 osób) i Anglicy (2 osoby).

Czytaj więcej: Marsz Żywych 2018

Marsz Żywych jest programem edukacyjnym dla żydowskiej młodzieży z całego świata, realizowanym w Dzień Pamięci Holokaustu (Jom Haszoa), który wypada najczęściej 27 dnia miesiąca Nissan. To data, która umiejscowiona jest w kalendarzu w okresie pomiędzy rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim (19.04.1943) a Dniem Niepodległości Izraela (Jom Ha’acmaut).

Dzień Pamięci Holocaustu jest obchodzony przez społeczność żydowską, jako dzień pamięci i żałoby po sześciu milionach Żydów – mężczyzn, kobiet i dzieci zamordowanych w czasie Szoa.

Marsz Żywych odbywa się niemal co roku od 1988 r., a zainicjowany został przez byłego posła Knessetu, Abrahama Hirschorna z partii Likud. Bardzo szybko stał się wydarzeniem międzynarodowym łączącym młodych Żydów z ponad czterdziestu państw, którzy poznawali w Polsce najciemniejsze strony historii swego narodu.

Czytaj więcej: Raport z Marszu Żywych 21 kwietnia 2009 r.

Łańcuszek z Gwiazdą Dawida Po raz pierwszy w tym roku uczestniczyłam w Marszu Żywych. Wcześniej słyszałam, że jest taka możliwość i nawet miałam pragnienie uczestniczenia, ale nic w tym kierunku nie robiłam.
Tym razem było inaczej. Wiem, że Bóg wszystko zaplanował i przygotował. Po prostu miałam tam być. Wlał w moje serce pragnienie i gotowość pokonania wszelkich przeszkód. Użył siostry, która była dla mnie ogromną zachętą. Przekazała mi reportaże z ubiegłych lat. Świadectwa uczestników Marszu, zarówno ze strony izraelskiej jak też polskiej, utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to szczególny czas i miejsce Bożego działania. Chciałam mieć w tym udział.

Czytaj więcej: Marsz Żywych – 21.04.2009 r. - świadectwo

marsz żywych
 
Chciałabym opisać krótko pracę i przygotowania dotyczące Marszu Żywych w tym roku i to, jak Pan Bóg niezwykle pobłogosławił i pomnożył nasze wysiłki. Po raz pierwszy od dwudziestu lat trwania Marszów Polskę najliczniej reprezentowali ewangelicznie wierzący chrześcijanie z różnych zborów z całej Polski. Było nas w sumie ok. 1000 osób i stanowiliśmy dwie trzecie wszystkich włączonych w uroczystości Polaków!!!

Czytaj więcej: Krótki raport na temat Marszu Żywych 2008

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo