Konferencje

lvovJesteśmy wdzięczni Bogu za możliwość wyjazdu na Ukrainę do Lwowa w dniach 1-4 września, gdzie, na zaproszenie środowisk żydowskich, uczestniczyliśmy w obchodach upamiętniających 75 rocznicę likwidacji getta lwowskiego. W latach 1941-43 zamordowano 200 tysięcy Żydów, głównie z okręgu lwowskiego. Część z nich została wywieziona do obozu zagłady w Bełżcu, a pozostałych zgładzono na miejscu. Ostatnim etapem była likwidacja obozu janowskiego, gdzie w Dolinie Śmierci dokonywano masowych rozstrzeliwań.

Wspólnota Drzewo Oliwne została zaproszona przez Pana Michała Pleskowa, kierującego lwowską organizacją żydowską B’nai B’rith, z którą łączą nas serdeczne kontakty i długoletnia współpraca. Oficjalne zaproszenie wystosował również mer Lwowa, patronujący wydarzeniom rocznicowym.
Będąc we Lwowie, odwiedziliśmy także przedszkole żydowskie, stołówkę oraz Muzeum Terroru.
WDO reprezentowali: Emanuel Machnicki, Tymoteusz Rabinek i Andrzej Cieślar.

Upamiętnienie 75 rocznicy likwidacji getta we Lwowie i janowskiego obozu koncentracyjnego
Kamień upamiętniający zagładę 200 tysięcy Żydów z getta Lwowskiego. Reprezentowaliśmy Wspólnotę Drzewo Oliwne na obchodach 75 rocznicy tych strasznych wydarzeń. Położyliśmy nasze kamienie. Pamiętamy.(Emanuel Machnicki)
Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo