Strona główna

KIM JESTEŚMY

OliwneJesteśmy gronem ewangelicznie wierzących chrześcijańskich przyjaciół Izraela, które po latach nieformalnej działalności zarejestrowało się w 1994 roku jako Wspólnota „Drzewo Oliwne”.

Jesteśmy członkami różnych wspólnot chrześcijańskich, a przynależność do Wspólnoty “Drzewo Oliwne” wiąże się z naszym powołaniem do modlitwy i działania na rzecz narodu żydowskiego.

Czytaj więcej : KIM JESTEŚMY

News

Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

KWARTALNE SPOTKANIE BIBLIJNO MODLITEWNE„Proście o pokój dla Jeruzalemu!” (Ps 122:6)

Zapraszamy na kwartalne spotkanie Wspólnoty „Drzewo Oliwne”, poświęcone studiowaniu Słowa Bożego i dzieleniu się świadectwami. Odbędzie się ono w dniach 25-27 października w Olesinie pod Warszawą.

Będziemy gościć m.in. grupę kilku osób z Ukrainy, które służą wśród potomków Abrahama, Izaaka i Jakuba w swoim kraju.    

Podczas spotkania będzie, jak zawsze, czas na modlitwę, pieśni hebrajskie i świadectwa osób zaangażowanych w służbę oraz uczestników. 

Czytaj więcej: KWARTALNE SPOTKANIE BIBLIJNO-MODLITEWNE 25-27 PAŹDZIERNIKA 2019

Jom Kipur5780Dziesiątego dnia miesiąca tiszri (w tym roku jest to 9 października) wypada święto Jom Kipur, rozpoczynające się po zachodzie słońca dnia poprzedniego. 

Dzień Pojednania – Jom Kipur poprzedza  najradośniejsze ze wszystkich świąt biblijnych Święto Namiotów – Sukot. Radość Sukot poprzedzona jest jednak głęboką refleksją, badaniem własnego serca i wyznawaniem grzechów, jak to Bóg zalecił w Torze. Prawdziwa radość wiąże się bowiem z doznaniem pojednania z Bogiem i z ludźmi.

Czytaj więcej: JOM KIPUR 5780. O NAJŚWIĘTSZYM DNIU JUDAIZMU.

ROSZ HASZANA 5780 1Ostatni dzień tegorocznego września jest niezwykle ważny dla świata żydowskiego, gdyż to pierwszy dzień Rosz ha-Szana 5780 – Nowego Roku.

       Pamiętamy, że Izrael traktuje przygotowania do wkroczenia w nadchodzący rok  inaczej niż czynią to inne społeczności, w których najpóźniej w miesiącu poprzedzającym Nowy Rok roi się od reklam, atrakcyjnych balów i przeróżnych okolicznościowych imprez. Jesteśmy przyzwyczajeni do rozmów – jak i gdzie spędzisz Sylwestra, gdzie się bawisz? Ostatniego dnia starego roku należy oczekiwać na wybicie zegara o północy, kiedy wychyla się toast za sukcesy i pomyślność.   

Czytaj więcej: ROSZ HA-SZANA 5780 „Zakryj oblicze przed grzechami moimi...”

SEMINARIA NA TYGODNIU EWANGELIZACYJNYM W DZIĘGIELOWIE Zakończył się jubileuszowy, 70-ty Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, w ramach którego, tak jak w poprzednich latach, prowadziliśmy seminaria na temat Izraela. W tym roku nasze hasło przewodnie brzmiało: „Dalecy czy bliscy? Izrael i Kościół w Bożym planie.” Wykłady poprowadzili: Kazimierz Barczuk, Emanuel Machnicki oraz Tymoteusz Rabinek. Jesteśmy wdzięczni Wszechmogącemu za ten niezwykle błogosławiony czas wspólnego zgłębiania relacji łączącej Żydów i nie-Żydów, zgromadzanych wokół Mesjasza Jeszuy, który jest naszym pokojem.

Czytaj więcej: Seminaria na tygodniu ewangelizacyjnym w Dzięgielowie

Konferencja Wisła Drzewo Oliwne 2019p


Podkategorie

Słowo z Biblii

Słowo z Biblii

Biblia czyli TaNaCh i Berit Chadasza są podstawą naszej wiary. Zachęcamy do wsłuchiwania się w Słowo Najwyższego.
Publikacje

Publikacje

Wydane przez nas książki i kalendarze przybliżają Izrael i pomagają zrozumieć biblijne proroctwa.
WYDARZENIA

WYDARZENIA

Oto co planujemy w najbliższym czasie. Zapraszamy!
Obozy dla dzieci i młodzieży

Obozy dla dzieci i młodzieży

Letnie obozy w Polsce dla dzieci i młodzieży z Ukrainy są wspaniałą okazją do budowania mostów przyjaźni.
Izrael

Izrael

Tu znajdziesz informacje o świętach izraelskich i o pielgrzymkach do Izraela.
Archiwum

Archiwum

Tu możemy zajrzeć, jeśli chcemy sięgnąć do dawniejszych wiadomości.
Najnowsze wydarzenia
Owoce służby Wspólnoty "Drzewo Oliwne" w mieście Chmielnicki na Ukrainie.

Owoce służby Wspólnoty "Drzewo Oliwne" w mieście Chmielnicki na Ukrainie.

in Wyjazdy
W poniedziałek 16 września 2019 roku żydowska fundacja charytatywna "Chesed Beszt" w Chmielnickim obchodziła swoje 20-lecie. Na uroczystość jubileuszową byli zaproszeni działacze społecznych organizacji miasta, przedstawiciele władzy, goście z innych miast…
wrzesień 25, 2019
ROSZ HASZANA 5780 1

ROSZ HA-SZANA 5780 „Zakryj oblicze przed grzechami moimi...”

in Słowo z Biblii
Ostatni dzień tegorocznego września jest niezwykle ważny dla świata żydowskiego, gdyż to pierwszy dzień Rosz ha-Szana 5780 – Nowego Roku. Pamiętamy, że Izrael traktuje przygotowania do wkroczenia w nadchodzący rok inaczej niż czynią to inne społeczności, w…
wrzesień 25, 2019
Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo