Obozy dla dzieci i młodzieży
Wiele lat przed naszym narodzeniem Bóg dał wspaniałą obietnicę Abrahamowi, „Będę błogosławił tym wszystkim, którzy będą błogosławić tobie” (I Moj. 12:3). W związku z tym, że słowa Boże nie przemijają, chcemy i dziś trzymać się tej obietnicy i błogosławić Jego wybrance, Izraelowi. Obozy, które co roku są organizowane dla dzieci żydowskich, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie są doskonałą sposobnością, aby te błogosławieństwa przelewać na Naród Wybrany.

W tym roku udało się zorganizować dwa obozy na przełomie czerwca i lipca, dla grupy z Łucka i Lwowa. Pierwszy z nich odbył się na tak zwanej „farmie” Gustawa pod Warszawą, gdzie mieliśmy sposobność zaprosić przeszło trzydziestoosobową grupę z Łucka. Dla wielu z tych dzieci była to pierwsza wycieczka poza granice Ukrainy, to też wiele z nich nie kryło radości i zadowolenia. Drugi z obozów był już zorganizowany poza granicami Polski, gdzie opiekunowie z Polski wraz z członkami żydowskiej grupy z Lwowa udali się pociągiem na odległy Krym. Podróż, która trwała niemalże 26 godzin była z pewnością wielkim wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i polskich opiekunów. Jednak zmęczenie szybko minęło, gdy tylko ujrzeliśmy wspaniałe krajobrazy witające nas na Krymie.

Czas, który spędziliśmy na tych obozach był wielkim błogosławieństwem dla nas, gdyż cieszyliśmy się z przywileju dzielenia sie nauką Tory o Mesjaszu z naszymi małymi przyjaciółmi. Staraliśmy się jednak, aby nasi goście mogli dostrzec miłość wlaną w nasze serca nie tylko przez słowa, ale i czyny. Wycieczki, zabawy, sport, interakcja, rozmowy, to właśnie te elementy jasno ilustrowały nasze zamiary; chęć udzielania błogosławieństwa potomkom Abrahama. Chęci, które wypływają ze świadomości unikalności tego narodu w oczach Boga oraz naszej wdzięczności z roli, jaką Izrael odegrał w przekazaniu zbawienia wszystkim narodom.

Dziękujemy wam, Drodzy Bracia i Siostry za wsparcie i modlitwy, bez których nasze dzieło nie mogłoby zostać wykonane. Dziękujemy, że pamiętacie o słowach naszego Mistrza: “a potem rzekł do nich:, Kto przyjmuje takie oto dziecko w imię moje, Mnie samego przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto jest bowiem najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest naprawdę wielki.” (Łukasz 9:48). Niech Pan Was błogosławi w służbie dla Jego Chwały.

Tymoteusz Rabinek

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo