Kalendarze

2018-09-24_KalendarzZ przyjemnością informujemy, że jest już do nabycia nowy kalendarz z biblijnymi i współczesnymi świętami Izraela. Jak w dotychczasowych kalendarzach, podane są  w nim także fragmenty Tory i ksiąg prorockich czytane w szabat w synagogach, a także przypisane im przez Żydów mesjańskich fragmenty z Brit Chadasza (Nowego Przymierza).

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2019 (5779/5780)

2017 09 21 2018 KalendarzZapraszamy do nabycia naszego nowego kalendarza z biblijnymi i współczesnymi świętami Izraela!

Kontynuujemy w nim motyw Jerozolimy. Podobnie jak w tegorocznym kalendarzu, staramy się pokazać jak bardzo miasto to jest obecne w Słowie Bożym i jakie ma znaczenie dla historii Izraela i historii zbawienia... Dotyczy to także Księgi Psalmów. Poetyka psalmów jest odwieczną inspiracją do pogłębiania ich interpretacji oraz udoskonalania ich form przekazu, przy dostosowaniu do języka współczesnego.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2018 (5778/5779)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2017 rokZapraszamy do nabycia naszego Kalendarza ze świętami Izraela na rok 2017. W kalendarzu zaznaczone są m.in. cotygodniowe parasze (urywki Pisma czytane w szabat w synagogach) oraz biblijne i współczesne święta obchodzone w Izraelu i w diasporze. Fotografie oraz opracowania na odwrocie kart kalendarza dotyczą Jerozolimy. Znajdziemy tu opracowania o charakterze historycznym, biblijnym, oraz dotyczące osobistych przeżyć, związanych z tym miastem.

 

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2017 (5777/5778)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2015 rokTematyką tegorocznego kalendarza są zbiorniki wodne w ziemi Izraela

Oznaczenia: Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek z Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.
Żółtym kolorem są zaznaczone szabaty, niedziele, święta i dni wolne od pracy obowiązujące w naszym kraju.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2015 (5775/5776)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2016 rokNa tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek z Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2016 (5776/5777)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2014 rokTematyką tegorocznego kalendarza jest alija Izraela – powrót narodu Bożego wybrania do ojczyzny przodków, ziemi Izraela.

Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2014

Kalendarz ze świętami Izraela na 2012 rok

Za tematykę tegorocznego kalendarza obraliśmy zwierzęta występujące w Biblii, które do dziś żyją na terenie Izraela.

Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczyliśmy święta Pana, wymienione w Biblii (TaNaCh), oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w ojczyźnie narodu Bożego wybrania. Są też podane, czytane w soboty (szabaty) w synagogach, urywki z Biblii. Fragment Pięcioksiągu (Tory) na jeden szabat nazywany jest PARASZA. Dodatkowo odczytuje się przypisany danej paraszy urywek z Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. Dołączono też, dodane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza, urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze).

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2013

Kalendarz ze świętami Izraela na 2012 rok Kalendarz został opracowany dla osób życzliwie zainteresowanych Izraelem oraz liczących się z autorytetem Biblii.

Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego, gdzie dla każdego kolejnego dnia jest podany jego liczbowy odpowiednik hebrajskiego kalendarza księżycowe - słonecznego, zaznaczyliśmy święta Pana, wymienione w Pięcioksiągu (Torze), oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w ojczyźnie narodu Bożego wybrania. Są też podane, czytane w soboty (szabaty) w synagogach całego świata, urywki z Biblii.

Fragment Tory na jeden szabat nazywany jest PARASZA. Dodatkowo odczytuje się przypisany danej paraszy urywek z pism prorockich, nazywany HAFTARA.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2012

kalend 2011

KALENDARZ ze świętami Izraela 2011  5771 / 5772

Kalendarz został opracowany dla osób życzliwie zainteresowanych Izraelem oraz liczących się z autorytetem Bibli.

Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego, gdzie dla każdego kolejnego dnia jest podany jego liczbowy odpowiednik hebrajskiego kalendarza księżycowo – słonecznego, zaznaczyliśmy święta Pana, wymienione w Pięcioksiągu (Torze), oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w ojczyźnie narodu Bożego wybrania.

Są też podane, czytane w soboty (szabaty) w synagogach całego świata, urywki z Biblii.

Czytaj więcej: Kalendarz 2011

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo