Kalendarz 2012

Kalendarz ze świętami Izraela na 2012 rok Kalendarz został opracowany dla osób życzliwie zainteresowanych Izraelem oraz liczących się z autorytetem Biblii.

Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego, gdzie dla każdego kolejnego dnia jest podany jego liczbowy odpowiednik hebrajskiego kalendarza księżycowe - słonecznego, zaznaczyliśmy święta Pana, wymienione w Pięcioksiągu (Torze), oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w ojczyźnie narodu Bożego wybrania. Są też podane, czytane w soboty (szabaty) w synagogach całego świata, urywki z Biblii.

Fragment Tory na jeden szabat nazywany jest PARASZA. Dodatkowo odczytuje się przypisany danej paraszy urywek z pism prorockich, nazywany HAFTARA.

Do każdej paraszy dołączono też, dodane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza, urywki z Nowego Testamentu - B'RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze). W kalendarzu zaznaczone są żółtym kolorem święta i dni wolne od pracy obowiązujące w RP. Na odwrocie kart kalendarza umieściliśmy słowa i nuty wybranych pieśni hebrajskich wraz z krótkim opisem. Kalendarz opracował zespół: Joanna Brańska i Tova Ben-Zvi
(wybór pieśni, przygotowanie nut i opisu), Anna Cieślar, Anna Bialęcka-Pluta.
Opracowanie graficzne: Aneta Krzywicka Druk: „KOMPAS 2"
Jerozolima. Fot.: Jadwiga Zipser
Fotografie wykonali uczestnicy wycieczek do Izraela organizowanych przez Wspólnotę „Drzewo Oliwne".

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo