Kalendarz 2016

Kalendarz ze świętami Izraela na 2016 rokNa tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek z Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.

Treści zawarte w naszych poprzednich kalendarzach, wydanych w latach 2009-2015, miały na celu przybliżenie Czytelnikowi biblijnego i współczesnego aspektu świąt Izraela, historii powrotu ludu Izraela do ojczyzny przodków, gór, drzew, fauny i zbiorników wodnych w Erec Israel oraz popularnych pieśni izraelskich. Tegoroczny kalendarz ma nieco inny charakter. Jego tematem jest Osoba i dzieło Mesjasza Izraelskiego, przedstawione tu w podzielonym na odcinki opowiadaniu „Dwanaście Słów o Mesjaszu”.

Kalendarz opracował zespół

Można zamówić wersję drukowaną kalendarza.

Można też pobrać kalendarz w wersji elektronicznej pdf. (około 9 MB)

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo