Książki

Zapraszamy do zapoznania się z wydanymi przez nas książkami. Jeśli już przeczytałeś którąś z naszych książek, zapraszamy do pozostawienia swojej opinii / recenzji w komentarzu pod książką.

Zamawianie książek: Piotr, tel. kom. 502 331 660, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sposób zamawiania: znajdziesz TUTAJ

Książka "Poszukiwania"Książka "Poszukiwania", napisana przez Lornę Simcox, jest wciągającą i aktualną historią żarliwych poszukiwań Żydówki próbującej odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, Boga i życia po śmierci. Będziesz oczarowany jej prawdziwą historią i na długo zapamiętasz pełne wzruszeń przystanki podczas tej niezwykłej podróży, która ostatecznie zaprowadziła ją do niepodważalnej prawdy, która jest ważna dla każdego z nas dzisiaj.

Jeszua w Pismach HebrajskichJeszua w Pismach Hebrajskich - Czyż chrześcijanie nie nazywają ich powszechnie „Starym Testamentem”? I czy Jeszua (Jezus) nie jest obecny tylko w Nowym Testamencie? - Niezupełnie. Pojawia się On oczywiście w proroctwach, które zapowiadają Jego pierwsze i drugie przyjście, a ta książka daje szczegółowy wgląd w niektóre z nich.

HALINAJest to prawdziwa historia opowiadająca o zderzeniu dwóch światów podczas II wojny światowej i o odwadze młodej kobiety walczącej w szeregach Armii Krajowej.

Trzej prorocy

Zachęcamy do nabycia naszej najnowszej książki zawierającej komentarze do trzech spośród dwunastu biblijnych ksiąg tzw. „proroków mniejszych".

Jest to ostatnia pozycja w serii komentarzy Davida Levy do ksiąg dwunastu „proroków mniejszych”, wydanych w języku polskim przez Wspólnotę „Drzewo Oliwne”.

hebr 500Książka zawiera ważny komentarz do Listu do Hebrajczyków autora wydanej wcześniej po polsku książki pt. Przybytek.
Komentarz przybliża czytelnikowi, wers po wersie, fundamentalne przesłanie o boskości Jezusa Chrystusa, Jego wcieleniu, kapłaństwie, zastępczej śmierci za grzech, zmartwychwstaniu oraz całkowitej wystarczalności złożonej przez Chrystusa ofiary. Wskazuje też na skierowane do Hebrajczyków napomnienia i zalecenia dotyczące wzrastania w wierze i duchowej dojrzałości.

zydowski model zycia 500

Wszystkie dziedziny żydowskiego życia pełne są bogatej symboliki i specjalnego znaczenia. Począwszy od posiłków, ubioru i sposobu wyrażania się aż do modlitw, świąt i uroczystości weselnych, znajdujemy w nim setki fascynujących tradycji, których początki sięgają dwóch a nawet trzech tysięcy lat.

Skąd wzięły się te tradycje? Na czym polega ich specjalne znaczenie? Czego możemy się z nich nauczyć? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy razem ze Steve’m Herzigiem w jego książce Żydowska kultura i obyczaje.

poznajemy izrael album

Po powrocie z Izraela pozostają nam zdjęcia, dzięki którym w dalszym ciągu przeżywamy wspaniałe chwile spędzone w tym Kraju. Zdjęcia są też świadectwem tego co zobaczyliśmy i gdzie byliśmy.

Ale nasz album „Poznajemy Izrael” jest czymś więcej niż kroniką zwiedzania Izraela…

broszurki1 600

Autorem broszur jest Bruce Scott.

1. Pesach: PASCHA I ŚWIĘTO PRZAŚNIKÓW
2. Szawuot: ŚWIĘTO TYGODNI
3. Rosz Haszana: ŻYDOWSKI NOWY ROK
4. Jom Kipur: DZIEŃ POJEDNANIA
5. Simchat Tora: RADOWANIE SIĘ Z PRAWA
6. Sukot: ŚWIĘTO SZAŁASÓW
7. Chanuka: ŚWIĘTO ŚWIATEŁ
8. Jom Ha-Szoa: DZIEŃ PAMIĘCI O ZAGŁADZIE; Jom Ha-Acmsut: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
9. Purim: RADOSNE ŚWIĘTOWANIE WIERNOŚCI BOGA
10. Dni Postu: W JUDAIŹMIE
11. Szabat: DZIEŃ ODPOCZYNKU.

bog najwyzszyW książce „BÓG NAJWYŻSZY” – jednym z najlepszych dostępnych dzisiaj komentarzy do intrygującej Księgi Daniela – znajdziemy przejrzyste, zwięzłe i logiczne biblijne nauczanie.

Wykład jest konsekwentnie premilenialny i rzuca jasne światło na inne części Słowa prorockiego. Dr Showers wykonał bardzo cenną pracę.

Nigdy dotąd to porywające przesłanie nie było bardziej potrzebne niż w czasach obecnych. Renald E. Showers jest uznawany w Ameryce za jednego z wybitnych współczesnych teologów a jego prace są znane w wielu krajach.

hagada na pesach 600 Kielich, Baranek, chleb – tak dobrze znane chrześcijaństwu symbole – wszystkie biorą początek od żydowskiego święta Pesach, czyli Paschy.

Ta klarowna paschalna Hagada odsłania symbolikę starożytnego żydowskiego święta poprzez jasne biblijne objaśnienia, świąteczne pieśni, tradycyjne hebrajskie błogosławieństwa i piękne ilustracje Stana Steina.

Jest znakomitym środkiem edukacyjnym, pozwalającym zrozumieć seder paschalny a także urządzić własny seder w domu lub w kościele.
Przeczytanie tej Hagady sprawi, że w zupełnie nowy sposób spojrzysz na Wieczerzę Pańską.

malachiasz 600Książka „Malachiasz. Zwiastun sądu i odnowy.” jest skarbnicą praktycznych i użytecznych prawd, których ponadczasowe przesłanie jest wciąż aktualne. Ten rzeczowy komentarz do biblijnej Księgi Malachiasza poświęca szczególną uwagę narodowi żydowskiemu w kontekście historycznym, kulturowym, literackim i gramatycznym.

Znajdziemy tu Bożą odpowiedź na problemy dotyczące społecznej, politycznej i religijnej sfery życia.

Studium objaśnia chronologię proroczej historii Izraela – od niewoli babilońskiej do tysiącletniego królestwa – w klarowny i przystępny sposób omawiając takie aktualne zagadnienia jak: Boża miłość do Jego ludu, niebezpieczeństwo pójścia na kompromis w służbie Bogu, Dzień Pana i Drugie Przyjście Chrystusa.

apokalipsa„Dr Showers… potwierdza jasne, biblijne nauczanie, że Izrael będzie nadal odgrywał ważną rolę w Bożym wiecznym planie… To ważna lektura.” (Dr John Ankerberg, autor bestsellerów i gospodarz nagrodzonego programu „John Ankerberg Show”)

„Teologia zastąpienia jest plagą w kościele począwszy od drugiego wieku. Przedstawione tu, bardzo potrzebne, studium obala to nauczanie; przekazuje też biblijną prawdę na temat przyszłości. Jest wynikiem dokładnych badań, jasno wyłożone i pomocne dla czytelników.” (Dr Charles C. Ryrie, teolog, profesor i wydawca popularnego studium Ryrie Study Bible)

zachariaszJeśli interesuje cię przyszłość Izraela i przyszłość całego świata, to „Zachariasz: prorocka przyszłość Izraela i nadchodząca apokalipsa” jest właściwą książką. Dowiesz się o minionych sukcesach i niepowodzeniach Izraela, i o tym jak historia lubi się powtarzać – także dzisiaj.

Przede wszystkim jednak, będziesz mógł wejrzeć w prorocką przyszłość z fascynującą dokładnością szczegółów; poznasz wydarzenia końca czasów, których kulminacją będzie chwalebna odnowa Izraela, po której nastąpi era prawdziwego pokoju na świecie pod rządami Mesjasza.

narod zydowski 450Deklaracja w sprawie stosunków między kościołem a narodem żydowskim oraz miejsca tego narodu w Bożej historii zbawienia.

Opracowanie: Theological Commission of the Norvegian Church Ministry to Israel. Jako chrześcijanie mamy specjalny stosunek do narodu żydowskiego: Jezus był Żydem, pierwszy chrześcijański kościół składał się z Żydów i to właśnie Żydzi po raz pierwszy głosili ewangelię nie-Żydom…

Deklaracja niniejsza została sformułowana przez grupę chrześcijańskich egzegetów i teologów, którzy pragną poważnie odnieść się do fundamentalnych kwestii…

Książka Davida M. Levy  Kiedy prorocy mówią o sądzie pomoże nam zapoznać się uwarunkowaniami prowadzącymi do Bożego sądu.

W tym fascynującym przeglądzie biblijnych ksiąg Habakuka, Sofoniasza i Aggeusza odkryjemy, że okrucieństwa popełnione w starożytnej Judzie są uderzająco podobne do tych, o których czytamy dziś na pierwszych stronach naszych gazet! Książka jest dla nas wezwaniem do wykorzystania czasu, gdyż przybliżamy się do dni ostatecznych!

jezus-swieta-izraela - w języku rosyjskim 

mesjasz-ros2w języku rosyjskim. 

JoelNarody w naszych czasach znajdują się na drodze, która najwyraźniej prowadzi do przepowiadanej bitwy Armagedonu.

Prorok Joel w niezwykle obrazowy sposób  wyjaśnia przyszłość narodów w nadchodzącym Dniu Pana. „Joel: Dzień Pana”  jest zwięzłym i przystępnym komentarzem.

Świetnie opracowane szkice streszczające każdy rozdział i graficzne przedstawienie wydarzeń prorockich dają szczególny wgląd w ponadczasową i żywą Księgę Joela.

ObjawienieCzy można zrozumieć, czego Biblia uczy na temat czasów ostatecznych? Tak, jeśli pozwala się Pismu Świętemu mówić za siebie i jeśli starannie oddziela się fakty od przypuszczeń. Takie właśnie podejście przyjmuje David Levy w swoim kompetentnie napisanym komentarzu do księgi Objawienia Jana.

Czytelnik znajdzie w nim niezwykle przejrzystą charakterystykę czasów ostatecznych i uzyska odpowiedzi na takie kluczowe pytania, jak:
- Skąd wiadomo, że czasy ostateczne są blisko?
- Czego możemy się dowiedzieć na temat Antychrysta?
- W jakiej kolejności będą następować wydarzenia czasów ostatecznych?
- Co będzie działo się z Izraelem w czasie Wielkiego Ucisku?
- Jak będzie wyglądało życie w Tysiącletnim Królestwie?
Ta wartościowa pozycja pomaga zrozumieć, czego należy oczekiwać w miarę przybliżania się ostatniej godziny w dziejach świata.

przesladowaniPrześladowanie chrześcijan na świecie osiągnęło stan kryzysowy. Nie możemy już dłużej pozostawać bierni w obliczu tego powszechnego trendu, który staje się coraz bardziej widoczny.

W PRZEŚLADOWANYCH Elwood McQuaid przedstawia wiele faktów i przytacza prawdziwe, wstrząsające relacje, próbując odpowiedzieć na palące pytania:
- Kogo i dlaczego dotykają prześladowania na świecie?
- Jak możemy pomóc naszym braciom i siostrom za granicą, a jednocześnie sobie samym?

Elwood McQuid, były dyrektor amerykańskiej organizacji The Friends of Israel Gospel Ministry, Inc., jest cenionym w kręgach chrześcijańskich i żydowskich mówcą i komentatorem zagadnień dotyczących radykalnego Islamu, Izraela i Zachodu.

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo