Strona główna

KIM JESTEŚMY

OliwneJesteśmy gronem ewangelicznie wierzących chrześcijańskich przyjaciół Izraela, które po latach nieformalnej działalności zarejestrowało się w 1994 roku jako Wspólnota „Drzewo Oliwne”.

Jesteśmy członkami różnych wspólnot chrześcijańskich, a przynależność do Wspólnoty “Drzewo Oliwne” wiąże się z naszym powołaniem do modlitwy i działania na rzecz narodu żydowskiego.

Czytaj więcej : KIM JESTEŚMY

Publikacje

Jesteśmy gronem ewangelicznie wierzących chrześcijan, które po latach nieformalnej działalności, zarejestrowało się w roku 1994 jako Wspólnota „Drzewo Oliwne”. Jesteśmy członkami różnych wspólnot chrześcijańskich, a przynależność do Wspólnoty “Drzewo Oliwne” wiąże się z naszą służbą i powołaniem.

drzewo oliwne
Obecny Zarząd Wspólnoty: Ania, Hania, Tymek, Emanuel, Andrzej.

Łączy nas przekonanie, że – zgodnie z naszym rozumieniem natchnionego Słowa Bożego – Izrael jest ludem Bożego wybrania i Bóg wyznaczył mu trwałą i niezmiernie ważną rolę w swoich planach, dotyczących zarówno przeszłości, jak też teraźniejszości i przyszłości. Lud Synajskiego Przymierza nie utracił tej roli na rzecz chrześcijaństwa, które jest jego „młodszym bratem”, i z którym wspólnie składa świadectwo wypełniania się Bożych obietnic.

Wierzymy, że z przesłania biblijnego wynika dla nas powinność służby zgodnej ze Słowem Bożym: „Błogosławiącym tobie będę błogosławił”.

Takie właśnie, a nie inne rozumienie Pisma Świętego zjednoczyło w latach 70. grupę chrześcijan studiujących Biblię w szczególną wspólnotę i pobudziło do wspólnego działania.

Co jest naszą motywacją

Oto wersety z Pisma Świętego, które szczególnie motywują nas do modlitwy i działania:

 • Będę błogosławił błogosławiącym tobie. (1 Mj 12:3)
 • Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud – mówi wasz Bóg. (Iz 40:1)
 • Zbawienie pochodzi od Żydów. (J 4:22)
 • Bracia, pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawienia Izraela.  (Rz 10:1)
 • Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. (Rz 11:2)
 • Nie dajcie Mu spokoju, dopóki nie odbuduje Jeruzalemu i nie uczyni go sławnym na ziemi! (Iz 62:7)
 • Przechodźcie, przechodźcie przez bramy, gotujcie drogę ludowi! Torujcie, torujcie ścieżkę, usuwajcie kamienie…. (Iz 62:10)
 • Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej (dobrej nowiny o Mesjaszu), jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka.  (Rz 1:16)
 • Proście o pokój dla Jeruzalemu! (Ps 122:6)

W naszym świadectwie wobec chrześcijan podkreślamy:

 • Nieprzemijającą wyjątkową rolę Izraela w Bożym planie;  
 • niezmienną Bożą miłość do ludu Jego wybrania oraz Bożą wierność obietnicom i przymierzom danym Izraelowi;
 • potrzebę uświadomienia sobie przez nas, chrześcijan, naszej winy wobec narodu żydowskiego i odwrócenia się od grzechu niewłaściwego nauczania i okrutnych prześladowań tego narodu, znanych z historii kościoła;
 • potrzebę uznania współczesnego Państwa Izrael jako wypełnienia Bożych planów i zamiarów.

Nasza służba wobec nie-Żydów polega na:

 • Wskazywaniu na prawdy biblijne dotyczące Izraela i narodu żydowskiego;
 • przybliżaniu żydowskiego dziedzictwa religijnego i kulturowego oraz historii narodu w czasie rozproszenia w krajach chrześcijańskich;
 • dostarczaniu rzetelnej informacji dotyczącej aktualnej sytuacji państwa Izrael;  
 • zachęcaniu chrześcijan do modlitwy o Żydów, do okazywania im praktycznej miłości oraz do konsekwentnego występowania przeciwko wszelkim przejawom antysemityzmu.

 Wobec Żydów pragniemy być świadkami Bożej wierności i miłości w stosunku do ludu Izraela.

"Tak mówi Pan: Moim synem pierworodnym jest Izrael". 2 Mj 4:22

"Rzekł jej Jezus: ... zbawienie pochodzi od Żydów". Jan 4,21-22

Strona w budowie
      Wspólnota „Drzewo Oliwne” chętnie  dołączyła się do międzynarodowego projektu „Narody świata przepisują Biblię”, który w Polsce nadzoruje stowarzyszenie „Polska-Izrael”. Ręczne przepisywanie Psalmów przyniosło wiele radości i budujących przeżyć zarówno wierzącym w kościołach, jak i dzieciom i młodzieży w szkołach w różnych miejscowościach w naszym kraju. Inauguracja przepisywania odbyła się 17 maja 2007 r. na Międzynarodowych Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Teraz przepisywanie jest już zakończone, a ręczny egzemplarz Psalmów może być przekazany organizatorom.
 
      A oto informacja Marzanny Urbaczewskiej o tej akcji we Włocławku:
      „Kiedy dowiedziałam się o akcji Narody Świata Przepisują Biblię i sama w niej wzięłam udział, to jedną z pierwszych moich myśli było, aby móc przeprowadzić ją w szkole, w której pracuję. W trakcie roku szkolnego pani dyrektor poprosiła mnie, abym została opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Dało mi to możliwość zorganizowania i przeprowadzenia tego przedsięwzięcia. Moim celem było zwrócenie uwagi uczniów i pracowników szkoły na Biblię i Izrael. Chciałabym, by wracali do wersetów, które przepisali, by zainspirowało ich to do czytania Biblii. Za każdym razem powtarzałam uczniom, że kiedy pojadą do Izraela i będą zwiedzać Dolinę Biblii, to odnajdą tam swoje nazwiska i przepisane przez siebie wersety. Chciałabym, by odwiedzili kiedyś Ziemię, po której chodził Chrystus… Wersety biblijne przepisywali uczniowie i pracownicy III LO we Włocławku oraz Zespołu Szkół nr 5. Bardzo chętnie włączyli się do pracy księża uczący religii -  uczniowie przepisywali Biblię na lekcjach religii. Informacje o tych działaniach pojawiły się w lokalnej prasie, telewizji oraz na włocławskim portalu internetowym”.
      Wypowiedzi uczniów na temat udziału w projekcie „Narody świata przepisują Biblię”: „Uważam, że projekt Narody Świata Przepisują Biblię jest udany. Miło będzie po latach móc pochwalić się dzieciom i wnukom, że brało się udział w tej akcji, a jeszcze przyjemniej zobaczyć swoje pismo na kartach wielkiej księgi w dalekim Izraelu.”  Patrycja „Myślę, że to bardzo fajny pomysł. Można w ten sposób zjednać w pewnym sensie narody świata. Powinno być więcej takich akcji!” Agata „Myślę, że ta inicjatywa jest interesująca. Przybliża uczestnikom akcji Biblię. Biorąc udział w tej inicjatywie nie wiedziałam, na jaki werset trafię. Ciekawe doświadczenie.” Agnieszka „Bardzo podoba nam się ta akcja, ponieważ przyczynia się ona do rozwoju naszej świadomości religijnej. Dzięki wspólnemu przepisywaniu Biblii możemy odczuć jedność religijną ludzi na świecie. Ma to również duże znaczenie dla naszej wiary.” XX
 

Książki wydane staraniem Wspólnoty "Drzewo Oliwne"

 

Biuletyn "Nasz Starszy Brat"

 

 

Kalendarz ze świętami Izraela

 

Podkategorie

Słowo z Biblii

Słowo z Biblii

Biblia czyli TaNaCh i Berit Chadasza są podstawą naszej wiary. Zachęcamy do wsłuchiwania się w Słowo Najwyższego.
Publikacje

Publikacje

Wydane przez nas książki i kalendarze przybliżają Izrael i pomagają zrozumieć biblijne proroctwa.
WYDARZENIA

WYDARZENIA

Oto co planujemy w najbliższym czasie. Zapraszamy!
Obozy dla dzieci i młodzieży

Obozy dla dzieci i młodzieży

Letnie obozy w Polsce dla dzieci i młodzieży z Ukrainy są wspaniałą okazją do budowania mostów przyjaźni.
Izrael

Izrael

Tu znajdziesz informacje o świętach izraelskich i o pielgrzymkach do Izraela.
Archiwum

Archiwum

Tu możemy zajrzeć, jeśli chcemy sięgnąć do dawniejszych wiadomości.
Najnowsze wydarzenia
Pielgrzymka do Izraela2018
styczeń 03, 2018

Pielgrzymka do Izraela

in Izrael
Wspólnota „Drzewo Oliwne” zaprasza na młodzieżowy wyjazd do Izraela, „Szalom Israel”. Jest to pielgrzymka zaplanowana specjalnie z myślą o młodych ludziach, którzy pragną aktywnie spędzić czas w Izraelu. Bogaty program umożliwi poznanie tego kraju z różnych…
X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu 22-28 stycznia 2018 r.
grudzień 30, 2017

X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

in Konferencje
X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu 22-28 stycznia 2018 r.
Nasz Starszy Brat 2017 - biuletyn
grudzień 18, 2017

Biuletyn „Nasz Starszy Brat” – nr 1/2017

in Nasz Starszy Brat
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego biuletynu! Większość zawartych w nim materiałów nawiązuje do ważnych rocznic związanych z nowożytną historią Izraela, wypadających w latach 2017-2018. Ufamy, że będą one pomocne w uświadomieniu sobie na nowo…
hanukkah menorah
grudzień 12, 2017

CHANUKA 5778

in Słowo z Biblii
„ŚWIATŁOŚĆ ŚWIECI W CIEMNOŚCI...” Święto Świateł – Chanuka przypada w tym roku w dniach 13-20 grudnia, a w wigilię (Erew Chanuka – 12 grudnia wieczorem) zapala się pierwszą świeczkę. Według żydowskiej tradycji po oczyszczeniu zbezczeszczonej przez Greków…
Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo