Strona główna

KIM JESTEŚMY

OliwneJesteśmy gronem ewangelicznie wierzących chrześcijańskich przyjaciół Izraela, które po latach nieformalnej działalności zarejestrowało się w 1994 roku jako Wspólnota „Drzewo Oliwne”.

Jesteśmy członkami różnych wspólnot chrześcijańskich, a przynależność do Wspólnoty “Drzewo Oliwne” wiąże się z naszym powołaniem do modlitwy i działania na rzecz narodu żydowskiego.

Czytaj więcej : KIM JESTEŚMY

Publikacje

2017 09 21 2018 KalendarzZapraszamy do nabycia naszego nowego kalendarza z biblijnymi i współczesnymi świętami Izraela!

Kontynuujemy w nim motyw Jerozolimy. Podobnie jak w tegorocznym kalendarzu, staramy się pokazać jak bardzo miasto to jest obecne w Słowie Bożym i jakie ma znaczenie dla historii Izraela i historii zbawienia... Dotyczy to także Księgi Psalmów. Poetyka psalmów jest odwieczną inspiracją do pogłębiania ich interpretacji oraz udoskonalania ich form przekazu, przy dostosowaniu do języka współczesnego.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2018 (5778/5779)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2017 rokZapraszamy do nabycia naszego Kalendarza ze świętami Izraela na rok 2017. W kalendarzu zaznaczone są m.in. cotygodniowe parasze (urywki Pisma czytane w szabat w synagogach) oraz biblijne i współczesne święta obchodzone w Izraelu i w diasporze. Fotografie oraz opracowania na odwrocie kart kalendarza dotyczą Jerozolimy. Znajdziemy tu opracowania o charakterze historycznym, biblijnym, oraz dotyczące osobistych przeżyć, związanych z tym miastem.

 

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2017 (5777/5778)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2015 rokTematyką tegorocznego kalendarza są zbiorniki wodne w ziemi Izraela

Oznaczenia: Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek z Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.
Żółtym kolorem są zaznaczone szabaty, niedziele, święta i dni wolne od pracy obowiązujące w naszym kraju.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2015 (5775/5776)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2016 rokNa tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek z Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2016 (5776/5777)

Kalendarz ze świętami Izraela na 2014 rokTematyką tegorocznego kalendarza jest alija Izraela – powrót narodu Bożego wybrania do ojczyzny przodków, ziemi Izraela.

Na tle używanego przez nas kalendarza słonecznego zaznaczone są czerwonym kolorem wymienione w Biblii (TaNaCh) święta Pana, oraz pozostałe, obchodzone współcześnie w Izraelu. Są też podane urywki z Biblii, czytane w soboty (szabaty) w synagogach. Fragment Pięcioksiągu (Tory) przeznaczony do czytania na jeden szabat nosi nazwę PARASZA. Dodatkowo odczytywany jest w synagogach przypisany danej paraszy urywek Proroków (Newiim), nazywany HAFTARA. W naszym kalendarzu zostały też dołączone urywki z Nowego Testamentu – B’RIT CHADASZA (dosł. Nowe Przymierze), czytane przez Żydów uznających Jezusa za Mesjasza.

Czytaj więcej: Kalendarz ze świętami Izraela na rok 2014

Podkategorie

Słowo z Biblii

Słowo z Biblii

Biblia czyli TaNaCh i Berit Chadasza są podstawą naszej wiary. Zachęcamy do wsłuchiwania się w Słowo Najwyższego.
Publikacje

Publikacje

Wydane przez nas książki i kalendarze przybliżają Izrael i pomagają zrozumieć biblijne proroctwa.
WYDARZENIA

WYDARZENIA

Oto co planujemy w najbliższym czasie. Zapraszamy!
Obozy dla dzieci i młodzieży

Obozy dla dzieci i młodzieży

Letnie obozy w Polsce dla dzieci i młodzieży z Ukrainy są wspaniałą okazją do budowania mostów przyjaźni.
Izrael

Izrael

Tu znajdziesz informacje o świętach izraelskich i o pielgrzymkach do Izraela.
Archiwum

Archiwum

Tu możemy zajrzeć, jeśli chcemy sięgnąć do dawniejszych wiadomości.
Najnowsze wydarzenia
TISZA BE AW
lipiec 21, 2018

TISZA BE-AW 5778 PRZESŁANIE CZASU ŻAŁOBY

in Słowo z Biblii
Z kalendarza żydowskiego dowiadujemy się, że w niedzielę 22 lipca przypada w tym roku 9 dzień miesiąca Aw, w którym świat żydowski obchodzi wielki dzień żałoby – Tisza be Aw, uznawany za rocznicę zniszczenia w 586 r. p.n.e. przez babilońskiego króla…
Marsz Żywych 2018. Polsko-ukraińsko-angielska grupa.
kwiecień 17, 2018

Marsz Żywych 2018

in Marsz Żywych
Marsz Żywych 2018.Polsko-ukraińsko-angielska grupa. Dnia 12 kwietnia 2018 po raz trzydziesty odbył się doroczny Marsz Żywych z Auschwitz do Birkenau, a właściwie, jak powiedział prezydent Izraela, "ze śmierci do życia". Marsz ten miał miejsce w 70. rocznicę…
Furrow
kwiecień 17, 2018

Działanie przyjaciela - Bruzda

in Płyty i nagrania
"Nawiedziłeś ziemię i nawodniłeś, ubogaciłeś ją obficie. Strumień Boży wodą jest wezbrany, zboże im przygotowałeś. Tak przygotowałeś ziemię: bruzdy jej nawodniłeś, wyrównałeś jej skiby, deszczami ją spulchniłeś i pobłogosławiłeś jej płodom". (Księga Psalmów…
Stary cmentarz w Międzybożu
luty 16, 2018

Wyjazd na Ukrainę 29.01 - 01.02.2018

in Obozy
Stary cmentarz w Międzybożu W dniach od 29 stycznia do 1 lutego grupa 5 osób z Polski (Hania i Lucyna z Warszawy, Basia i Zosia z Bielska-Białej oraz Danusia z Elbląga) przyjechała w odwiedziny do miasta Chmielnicki na Ukrainie. Dzięki serdecznemu zaproszeniu…
Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo