"Żywy Most"

Żywy Most”  to wspaniały projekt, umożliwiający uczestnikom nie tylko poznawanie obu kultur – polskiej i żydowskiej, czy zwiedzanie wyjątkowych miejsc, ale przede wszystkim integrację. Niestety,  mogłam wziąć udział tylko w połowie projektu – w części izraelskiej. Przyznam, że trochę przejmowałam się faktem, że nikogo nie znam, nawet z polskiej ekipy, i martwiłam się o jakość integracji, ale całkiem niepotrzebnie. Ludzie biorący udział w takiej wymianie (poza nielicznymi wyjątkami) są bardzo otwarci i chcą nawiązywać nowe przyjaźnie oraz jak najlepiej przedstawić swój kraj. Już po raz drugi brałam udział w „Żywym Moście”:  za pierwszym razem jako uczestnik, a teraz jako lider. Muszę przyznać, że było to doświadczenie niezwykle wzbogacające i pouczające. Wyjazd w charakterze lidera pokazał mi, jak ważne jest nastawienie ludzi biorących udział w tego typu projekcie. Muszą być oni otwarci, chętni do współpracy, gotowi na wielogodzinne zwiedzanie oraz mieć siłę na wieczorne spotkania integracyjne; ważna jest także przyzwoita znajomość języka angielskiego, by móc brać czynny udział w wymianie.

Czytaj więcej: LIVING BRIDGE - lato 2012

Projekt „Living Bridge” jest doskonałą okazją, aby poznać Izrael z zupełnie innej strony. Daje możliwość odwiedzenia najważniejszych miejsc tego kraju oraz poznania jego mieszkańców i kultury. Oprócz typowych atrakcji, takich jak Jerozolima, Tel Awiw-Jaffa czy Nazaret, zwiedziliśmy także nieznane zazwyczaj turystom wioski Druzów i wzgórza Golan. Młodzi Izraelczycy mogą się różnić od naszego wyobrażenia o nich. Wymaga to od nas wyrozumiałości i otwartości na inną kulturę. Moim zdaniem „Living Bridge” daje wspaniałą możliwość lepszego zrozumienia między naszymi krajami. Izraelczycy poznają Polskę z innej perspektywy niż Holocaust, a Polacy mogą zobaczyć Izrael, który oferuje więcej niż religijne miejsca. Poza zwiedzaniem zorganizowane są zajęcia typu wolontariat, czy wspólne spędzanie wolnego czasu, które pomaga integracji i lepszemu poznawaniu się. „Living Bridge” był dla mnie niezapomnianą przygodą. Polecam ten projekt każdemu, kto chciałby poznać Izrael i zawrzeć znajomości z prawdziwymi Izraelczykami! (Paula Stańczuk)

W 2012 roku wziąłem udział w projekcie „Living Bridge”. Dzięki idei „Living Bridge” można poznać nowych ludzi i nowe miejsca. Jest to wspaniałe przeżycie, które pomaga znacznie poszerzyć horyzonty w różnych dziedzinach i otwiera nowe możliwości, co z pewnością będzie przydatne w przyszłości. W ramach projektu ma miejsce wiele ciekawych wydarzeń, pokazujących różnice kultur i poglądów. Jest to także dobry sposób na poznanie innego państwa nie tylko od strony turystycznej, ale od środka – od strony codziennego życia, co dla indywidualnej osoby jest na ogół trudne lub bardzo kosztowne. Organizacja jest zawsze doskonała - nie ma czasu na nudę. Oby więcej edycji. (Bartosz Aleksander)

Wtorek
Spotykamy się na lotnisku. Czekamy chwilę na Krysię i udaje nam się sprawnie przejść przez kontrolę – bez kolejki. Już po odprawie widzimy, że zebrał się spory tłum ludzi, którzy oczekują w kolejce, która nas na całe szczęście ominęła. Następnie przez półtora godziny chodzimy po strefie wolnocłowej i siedzimy, czekając na wejście na samolot.

Czytaj więcej: Żywy Most - Pamiętnik

Żywy Most

Program Wymiany Młodzieży

Polska – Izrael

26.07 – 11.08 2010

 

 

 

W dniach 26.07 – 11.08 2010 Wspólnota „Drzewo Oliwne” we współpracy z izraelską organizacją  Sparkpro zorganizowała po raz pierwszy wakacyjny izraelski obóz dla młodzieży studenckiej pod nazwą „Żywy Most”.

 

Do WBST w Radości, w Warszawie zaprosiliśmy grupę młodych osób z Izraela.

 

Czytaj więcej: Żywy Most

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo