"Żywy Most"

Żywy Most

Program Wymiany Młodzieży

Polska – Izrael

26.07 – 11.08 2010

 

 

 

W dniach 26.07 – 11.08 2010 Wspólnota „Drzewo Oliwne” we współpracy z izraelską organizacją  Sparkpro zorganizowała po raz pierwszy wakacyjny izraelski obóz dla młodzieży studenckiej pod nazwą „Żywy Most”.

 

Do WBST w Radości, w Warszawie zaprosiliśmy grupę młodych osób z Izraela.

 

Młodzi Izraelczycy wspólnie z polską młodzieżą przebywali przez tydzień w Polsce, gdzie mieli okazję poznać nasz kraj i zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami.

A następnie przez kolejny tydzień grupa izraelska i polska przebywała razem w Izraelu, podróżując po Ziemi Świętej i poznając zarówno jej historię oraz „dzień dzisiejszy”.

 

Nazwa programu młodzieżowego „Żywy Most” jest bardzo znacząca i formułuje główny cel programu, a mianowicie zbudowanie wzajemnych relacji między młodymi ludźmi z naszych krajów.

 

Naszym największym pragnieniem, jako organizatorów projektu było, aby to, czego nie zdołała zbudować nasza wspólna prawie 1000 letnia historia i czego nie jest w stanie stworzyć współczesna dyplomacja, aby to dokonało się przez grupę naszych młodych ludzi. I aby dowiedział się o tym Izrael.

 

Program „Żywy Most” zarówno w Polsce, jak i w Izraelu był bardzo bogaty i zróżnicowany.

Obejmował warsztaty – seminaria, dyskusje panelowe, spotkania z VIP-ami, zwiedzanie i wycieczki krajoznawcze, jak również wspólne zajęcia o charakterze społeczno-użytecznym:

  1. Warsztaty z dziećmi z Domu Dziecka (w Polsce)
  2. Sprzątanie plaży w Acco nad Morzem Śródziemnomorskim (w Izraelu)

 

Trzy zasadnicze cele przyświecały organizatorom w trakcie układania programu:

  1. umożliwienie młodzieży pokonania stereotypów poprzez czas na wspólne rozmowy i dyskusje wokół naszej wspólnej historii, polityki, ekonomii i In. Zagadnień
  2. pokazanie Polski i Izraela w trakcie wycieczek w sposób, który nie jest dla nich dostępny w ramach tradycyjnych wyjazdów organizowanych przez nasze kraje
  3. rekreacja i wspólny aktywny  odpoczynek w ramach naszej bardzo nieszablonowej formuły: Żywy Most.

 

Dla młodzieży polskiej szczególną radością i przywilejem był wyjazd do Izraela i poznawanie tego kraju w towarzystwie nowych przyjaciół z Izraela, z którymi najpierw zaprzyjaźnili się w Polsce.

 

Audycje radiowe
Audycje "Drzewa Oliwnego"
w RadioChrzescijanin.pl
w piątki o 15:45
i w poniedziałki o 17:00
radio
Zobacz na YouTube
Oglądaj nasze filmy na kanale YouTubeyoutube icon
Kontakt
05-402 Otwock 4
kom. 506 198 073
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.logo