Zapraszamy do zapoznania się z wydanymi przez nas książkami. 

Zamawianie książek: Piotr, tel. kom. 502 331 660, email: drzewo-oliwne@wp.pl

Wiecej informacji TUTAJ

 

Nasze

Książki

NOWA PUBLIKACJA:

AUDIOBOOK: OCZEKIWALI MIASTA

OCZEKIWALI MIASTA to historia żydowsko-chrześcijańskiej rodziny, która – choć miotana najrozmaitszymi groźnymi narodowymi i osobistymi burzami – zawsze wypływała na powierzchnię, niesiona ręką miłosiernego Boga i siłą swej wiary. Jest to opowieść o wędrówce rzeczywistych ludzi, których życie naznaczone było niejako podwójnym wybraniem – byli Żydami i jednocześnie wierzyli w Mesjasza Izraela, Jezusa.” Opowieść splata się z wątków zdrady i opuszczenia, rozpaczy i zagubienia, upadku i zwycięstwa. Rodzina porwana przez wojenną zawieruchę wydaje się skazana na rozdzielenie i zniszczenie, bez wyjścia z rozpaczliwej sytuacji. I oto pośród chaosu ogarniającego świat Bóg czyni cud, o którym nie sposób zapomnieć.”

POLECAMY!

TORA DLA CHRZEŚCIJAN

Prezentowane tu  komentarze Tory nie są próbą systematycznego opracowania teologii Pięcioksięgu, lecz  wkraczają w wartki i różnorodny nurt wielowiekowego namysłu nad Torą – rozważań, wyjaśnień, interpretacji, pytań i odpowiedzi, odnoszących się do ważkich spraw życia człowieka. Są oparte na dorobku refleksji mesjanistycznej – Żydów wierzących, że Jeszua (Jezus) jest Mesjaszem (Chrystusem), i w Jego świetle czerpiących ze swego duchowego dziedzictwa narodu wybranego.

 W starożytnych prorockich zapowiedziach o zawarciu nowego przymierza, zostało także określone miejsce Tory: „Złożę moją Torę w ich wnętrzu i wypiszę na ich sercu” (Jr 31:33; por. Ez 36:26-27).

 Jednym z istotnych wymiarów życia ewangelicznego jest „Tora w sercu” zapisana i ożywiona Duchem Bożym – najlepszym przewodnikiem i towarzyszem tych, którzy sięgają, aby zaczerpnąć z mądrości Księgi nad księgami.

NOWY ALBUM

„Izrael w siedem dni”

W albumie zatytułowanym „Izrael w siedem dni” znajdziemy zdjęcia wykonane przez dwie uczestniczki prawie pięćdziesięcioosobowej grupy, która ze Wspólnotą „Drzewo Oliwne” pojechała na siedmiodniową wycieczkę do Izraela w lutym 2020. Byliśmy ograniczeni czasem i możliwościami przemieszczania się. Tym bardziej więc ceniliśmy każdą chwilę, dającą możliwość oglądania znanych już, jak też nowych miejsc, i podziwiania tętniącego życiem Izraela. Inspiracją do opublikowania tego zbioru fotografii było pragnienie zachowania najpiękniejszych chwil z podróży. Siedem dni pobytu w Izraelu znajduje odzwierciedlenie w siedmiu zbiorach wymownych zdjęć.
Tak mówi Wszechmocny Pan: …Spustoszony kraj będzie uprawiany zamiast być pustkowiem na oczach wszystkich przechodniów, i będą mówić: Ten kraj niegdyś spustoszony, stał się podobny do ogrodu Eden; a miasta które legły w gruzach … są teraz obwarowane i zamieszkane.
… Pomnożę u nich liczbę ludzi jak owiec.” (Księga Ezechiela 36:34-35)

NOWA

Moje cztery życia

Żydowska artystka Mina Gampel otwarcie i szczerze opisuje swoje przeżycia w autobiografii zatytułowanej „Moje cztery życia. Białoruś, Polska, Izrael i Niemcy”. Autorka pisze o swoich wzlotach i upadkach, a także o tym, jak przetrwała okres Shoah. 
„W piękny listopadowy dzień, kiedy promienie słońca farbowały drzewa złotem, postanowiłam opisać swoje burzliwe życie. Ono było i jest w dalszym ciągu jak burza; to grzmi, błyska i leje jak z cebra, ale kiedy już prawie tracę wszelką nadzieję, to znowu świeci słońce i nadchodzi nowy dzień, nowy początek”. 
 
 

NOWA

Książka "Poszukiwania"

Książka “Poszukiwania”, napisana przez Lornę Simcox, jest wciągającą i aktualną historią żarliwych poszukiwań Żydówki próbującej odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, Boga i życia po śmierci. Będziesz oczarowany jej prawdziwą historią i na długo zapamiętasz pełne wzruszeń przystanki podczas tej niezwykłej podróży, która ostatecznie zaprowadziła ją do niepodważalnej prawdy, która jest ważna dla każdego z nas dzisiaj.

Nowa

Jeszua w Pismach Hebrajskich

Jeszua w Pismach Hebrajskich – Czyż chrześcijanie nie nazywają ich powszechnie „Starym Testamentem”? I czy Jeszua (Jezus) nie jest obecny tylko w Nowym Testamencie? – Niezupełnie. Pojawia się On oczywiście w proroctwach, które zapowiadają Jego pierwsze i drugie przyjście, a ta książka daje szczegółowy wgląd w niektóre z nich

Halina. Wiara pośród ognia.

Jest to prawdziwa historia opowiadająca o zderzeniu dwóch światów podczas II wojny światowej i o odwadze młodej kobiety walczącej w szeregach Armii Krajowej.Dla narodu żydowskiego był to czas najtragiczniejszy w całej historii. Jego świat, całą Europę, rozrywał na strzępy człowiek, jawiący się jako zapowiedź biblijnego antychrysta z przyszłości. Dla chrześcijan był to czas sprawdzianu wiary dokonującego się w przerażających okolicznościach.Pośród tego szalejącego ognia stała Halina. Jej historia osobistego zawierzenia Chrystusowi, jej zwycięstwo nad złem i rozpaczą i jej wrażliwość na los cierpiących pod władzą Trzeciej Rzeszy przypominają, że walka z nikczemnością jest zawsze słuszna i że Bóg nigdy nas nie opuszcza.

Trzej prorocy

Komentarze do trzech spośród dwunastu biblijnych ksiąg tzw. „proroków mniejszych”.Jest to ostatnia pozycja w serii komentarzy Davida Levy do ksiąg dwunastu „proroków mniejszych”, wydanych w języku polskim przez Wspólnotę „Drzewo Oliwne”.

List do Hebrajczyków. Komentarz

Książka zawiera ważny komentarz do Listu do Hebrajczyków autora wydanej wcześniej po polsku książki pt. Przybytek. Komentarz przybliża czytelnikowi,wers po wersie, fundamentalne przesłanie o boskości Jezusa Chrystusa, Jego wcieleniu, kapłaństwie, zastępczej śmierci za grzech, zmartwychwstaniu oraz całkowitej wystarczalności złożonej przez Chrystusa ofiary. Wskazuje też na skierowane do Hebrajczyków napomnienia i zalecenia dotyczące wzrastania w wierze i duchowej dojrzałości.W ujęciu autora, piszącego z wyczuciem duszpasterza, komentarz jest wyzwaniem dla duszy i dostarcza duchowego światła oraz zachęty w chodzeniu z Panem.

Żydowska kultura i obyczaje

Wszystkie dziedziny żydowskiego życia pełne są bogatej symboliki i specjalnego znaczenia. Począwszy od posiłków, ubioru i sposobu wyrażania się aż do modlitw, świąt i uroczystości weselnych, znajdujemy w nim setki fascynujących tradycji, których początki sięgają dwóch a nawet trzech tysięcy lat.Skąd wzięły się te tradycje? Na czym polega ich specjalne znaczenie? Czego możemy się z nich nauczyć? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy razem ze Steve’m Herzigiem w jego książce Żydowska kultura i obyczaje

Poznajemy Izrael

Po powrocie z Izraela pozostają nam zdjęcia, dzięki którym w dalszym ciągu przeżywamy wspaniałe chwile spędzone w tym Kraju. Zdjęcia są też świadectwem tego co zobaczyliśmy i gdzie byliśmy.Ale nasz album „Poznajemy Izrael” jest czymś więcej niż kroniką zwiedzania Izraela…

BÓG NAJWYŻSZY - komentarze do księgi Daniela

W książce „”BÓG NAJWYŻSZY” – jednym z najlepszych dostępnych dzisiaj komentarzy do intrygującej Księgi Daniela – znajdziemy przejrzyste, zwięzłe i logiczne biblijne nauczanie.Wykład jest konsekwentnie premilenialny i rzuca jasne światło na inne części Słowa prorockiego. Dr Showers wykonał bardzo cenną pracę.”>Nigdy dotąd to porywające przesłanie nie było bardziej potrzebne niż w czasach obecnych. Renald E. Showers jest uznawany w Ameryce za jednego z wybitnych współczesnych teologów a jego prace są znane w wielu krajach.

“Święta Izraela” to komplet 11 broszurek

Autorem broszur jest Bruce Scott.
1. Pesach: PASCHA I ŚWIĘTO PRZAŚNIKÓW
2. Szawuot: ŚWIĘTO TYGODNI
3. Rosz Haszana: ŻYDOWSKI NOWY ROK
4. Jom Kipur: DZIEŃ POJEDNANIA
5. Simchat Tora: RADOWANIE SIĘ Z PRAWA
6. Sukot: ŚWIĘTO SZAŁASÓW
7. Chanuka: ŚWIĘTO ŚWIATEŁ
8. Jom Ha-Szoa: DZIEŃ PAMIĘCI O ZAGŁADZIE; Jom Ha-Acmsut: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
9. Purim: RADOSNE ŚWIĘTOWANIE WIERNOŚCI BOGA
10. Dni Postu: W JUDAIŹMIE
11. Szabat: DZIEŃ ODPOCZYNKU.

Hagada na Pesach

Kielich, Baranek, chleb – tak dobrze znane chrześcijaństwu symbole – wszystkie biorą początek od żydowskiego święta Pesach, czyli Paschy.Ta klarowna paschalna Hagada odsłania symbolikę starożytnego żydowskiego święta poprzez jasne biblijne objaśnienia, świąteczne pieśni, tradycyjne hebrajskie błogosławieństwa i piękne ilustracje Stana Steina.Jest znakomitym środkiem edukacyjnym, pozwalającym zrozumieć seder paschalny a także urządzić własny seder w domu lub w kościele. Przeczytanie tej Hagady sprawi, że w zupełnie nowy sposób spojrzysz na Wieczerzę Pańską.

Malachiasz. Zwiastun sądu i odnowy

Książka „Malachiasz. Zwiastun sądu i odnowy.jest skarbnicą praktycznych i użytecznych prawd, których ponadczasowe przesłanie jest wciąż aktualne. Ten rzeczowy komentarz do biblijnej Księgi Malachiasza poświęca szczególną uwagę narodowi żydowskiemu w kontekście historycznym, kulturowym, literackim i gramatycznym.Znajdziemy tu Bożą odpowiedź na problemy dotyczące społecznej, politycznej i religijnej sfery życiaStudium objaśnia chronologię proroczej historii Izraela – od niewoli babilońskiej do tysiącletniego królestwa – w klarowny i przystępny sposób omawiając takie aktualne zagadnienia jak: Boża miłość do Jego ludu, niebezpieczeństwo pójścia na kompromis w służbie Bogu, Dzień Pana i Drugie Przyjście Chrystusa.

Nadchodząca apokalipsa

„Dr Showers… potwierdza jasne, biblijne nauczanie, że Izrael będzie nadal odgrywał ważną rolę w Bożym wiecznym planie… To ważna lektura.” (Dr John Ankerberg, autor bestsellerów i gospodarz nagrodzonego programu „John Ankerberg Show”)„Teologia zastąpienia jest plagą w kościele począwszy od drugiego wieku. Przedstawione tu, bardzo potrzebne, studium obala to nauczanie; przekazuje też biblijną prawdę na temat przyszłości. Jest wynikiem dokładnych badań, jasno wyłożone i pomocne dla czytelników.” (Dr Charles C. Ryrie, teolog, profesor i wydawca popularnego studium Ryrie Study Bible) „Książka jest zwięzła, łatwa w czytaniu. Stanowi doskonałe źródło dla każdego, kto jest zainteresowany historią narodu izraelskiego i nadchodzącą apokalipsą.” (Dr Gary E. Gilley, autor i pastor zboru Southern View Chapel, Springfield, Illinois) „Renald Showers porusza kwestię, dlaczego teologia zastąpienia powinna być odrzucona. Lektura obowiązkowa.” (Dr Mike Stallard, dziekan Baptist Bible Seminary)

Zachariasz: prorocka przyszłość Izraela i nadchodząca apokalipsa

Jeśli interesuje cię przyszłość Izraela i przyszłość całego świata, to „Zachariasz: prorocka przyszłość Izraela i nadchodząca apokalipsa” jest właściwą książką. Dowiesz się o minionych sukcesach i niepowodzeniach Izraela, i o tym jak historia lubi się powtarzać – także dzisiaj.

Przede wszystkim jednak, będziesz mógł wejrzeć w prorocką przyszłość z fascynującą dokładnością szczegółów; poznasz wydarzenia końca czasów, których kulminacją będzie chwalebna odnowa Izraela, po której nastąpi era prawdziwego pokoju na świecie pod rządami Mesjasza.

David Levy jest dziś zaliczany do autorów przodujących w interpretacji i zastosowaniu prawd biblijnych. Jego książka na temat Przybytku stała się współczesną klasyką. Także niniejsza pozycja: Zachariasz. Prorocka przyszłość Izraela i nadchodząca apokalipsa urasta do tego samego poziomu dzięki wyważonej interpretacji, dokładności i przejrzystości. Dla tych, którzy chcą wiedzieć, co przyniesie przyszłość, odpowiedzi są tutaj.”

Elwood McQuaid, autor książek i audycji radiowych, były redaktor naczelny oraz dyrektor wykonawczy organizacji The Friends of Israel David M. Levy jest autorem przejrzystych komentarzy do ksiąg biblijnych. Ukończył Moody Bible Institute, a także University of Illinois oraz Trinity Evangelical Divinity  School.  Przez  dziesięć  lat  był  pastorem kościoła w stanie Illinois. Od 1974 roku jest członkiem organizacji The Friends of Israel Gospel Ministry, w której pełni funkcję dyrektora służby międzynarodowej, a także zastępcy redaktora naczelnego wielokrotnie nagradzanego dwumiesięcznika Israel My Glory, w którym regularnie publikowane są jego artykuły.

Naród żydowski, ewangelia i obietnice

Deklaracja w sprawie stosunków między kościołem a narodem żydowskim oraz miejsca tego narodu w Bożej historii zbawienia.

Opracowanie: Theological Commission of the Norvegian Church Ministry to Israel. Jako chrześcijanie mamy specjalny stosunek do narodu żydowskiego: Jezus był Żydem, pierwszy chrześcijański kościół składał się z Żydów i to właśnie Żydzi po raz pierwszy głosili ewangelię nie-Żydom…

Deklaracja niniejsza została sformułowana przez grupę chrześcijańskich egzegetów i teologów, którzy pragną poważnie odnieść się do fundamentalnych kwestii…

Kiedy prorocy mówią o sądzie

Książka Davida M. Levy “Kiedy prorocy mówią o sądzie”pomoże nam zapoznać się uwarunkowaniami prowadzącymi do Bożego sądu.W tym fascynującym przeglądzie biblijnych ksiąg Habakuka, Sofoniasza i Aggeusza odkryjemy, że okrucieństwa popełnione w starożytnej Judzie są uderzająco podobne do tych, o których czytamy dziś na pierwszych stronach naszych gazet! Książka jest dla nas wezwaniem do wykorzystania czasu, gdyż przybliżamy się do dni ostatecznych!

Jezus i święta Izraela

 – w języku rosyjskim 

JOEL: DZIEŃ PANA

Narody w naszych czasach znajdują się na drodze, która najwyraźniej prowadzi do przepowiadanej bitwy Armagedonu.Prorok Joel w niezwykle obrazowy sposób  wyjaśnia przyszłość narodów w nadchodzącym Dniu Pana. „Joel: Dzień Pana”  jest zwięzłym i przystępnym komentarzem.Świetnie opracowane szkice streszczające każdy rozdział i graficzne przedstawienie wydarzeń prorockich dają szczególny wgląd w ponadczasową i żywą Księgę Joela.

OBJAWIENIE: Ostatnie słowo Boga

Czy można zrozumieć, czego Biblia uczy na temat czasów ostatecznych? Tak, jeśli pozwala się Pismu Świętemu mówić za siebie i jeśli starannie oddziela się fakty od przypuszczeń. Takie właśnie podejście przyjmuje David Levy w swoim kompetentnie napisanym komentarzu do księgi Objawienia Jana.Czytelnik znajdzie w nim niezwykle przejrzystą charakterystykę czasów ostatecznych i uzyska odpowiedzi na takie kluczowe pytania, jak: – Skąd wiadomo, że czasy ostateczne są blisko? – Czego możemy się dowiedzieć na temat Antychrysta? – W jakiej kolejności będą następować wydarzenia czasów ostatecznych? – Co będzie działo się z Izraelem w czasie Wielkiego Ucisku? – Jak będzie wyglądało życie w Tysiącletnim Królestwie? Ta wartościowa pozycja pomaga zrozumieć, czego należy oczekiwać w miarę przybliżania się ostatniej godziny w dziejach świata.

PRZEŚLADOWANI - o wzrastającej nietolerancji wobec chrześcijan

Prześladowanie chrześcijan na świecie osiągnęło stan kryzysowy. Nie możemy już dłużej pozostawać bierni w obliczu tego powszechnego trendu, który staje się coraz bardziej widoczny.W PRZEŚLADOWANYCH Elwood McQuaid przedstawia wiele faktów i przytacza prawdziwe, wstrząsające relacje, próbując odpowiedzieć na palące pytania: – Kogo i dlaczego dotykają prześladowania na świecie? – Jak możemy pomóc naszym braciom i siostrom za granicą, a jednocześnie sobie samym?Elwood McQuid, były dyrektor amerykańskiej organizacji The Friends of Israel Gospel Ministry, Inc., jest cenionym w kręgach chrześcijańskich i żydowskich mówcą i komentatorem zagadnień dotyczących radykalnego Islamu, Izraela i Zachodu.

JEZUS BYŁ ŻYDEM

Kim był Jezus z Nazaretu? Dyskusja dotycząca tej kwestii trwa nadal. Czy był On dobrym nauczycielem? Czy był powszechnie znanym, lecz kontrowersyjnym – reformatorem religijnym? Czy może był uczniem innego nauczyciela?Szukając odpowiedzi co do rzeczywistej tożsamości Jezusa, Arnold Fruchtenbaum – autor książki „Jezus był Żydem”, rozpoczął swoje osobiste poszukiwania.Zebrał opinie wielu żydowskich przywódców. Zajmuje się mesjańską nadzieją. Analizuje też żydowskie obiekcje w stosunku do osoby Jezusa dogłębnie i szczerze.

DLACZEGO IZRAEL? Nowe początki

Czy Izrael to wyjątkowe państwo? Czy naród żydowski to wyjątkowy naród? A co z Jerozolimą? Odpowiedzi na te fascynujące i wciąż aktualne pytania udzielone są w dostępnym stylu, nie będzie więc sprawiało problemu wykorzystanie ich przy osobistym lub grupowym studium biblijnym.Autor rozważa nauczanie Biblii w kontekście aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, zastanawia się nad rolą Palestyńczyków oraz miejscem islamu i próbuje odpowiedzieć na pytanie: Jakie ma to wszystko znaczenie dla Kościoła chrześcijańskiego. Przygląda się koncepcjom „teologii zastąpienia”, „wybrania” oraz „przymierza”, aby pokazać, iż Biblia popiera powrót narodu żydowskiego do Izraela.Wzywa Kościół do sprzeciwu wobec przejawów antysemityzmu oraz do wspierania pokoju i propagowania wizji przyszłości opartej na Piśmie Świętym.

O CO KAŻDY ŻYD POWINIEN ZAPYTAĆ

w języku rosyjskim.

O CO KAŻDY ŻYD POWINIEN ZAPYTAĆ

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym…?„Być może jesteś podobny do wielu moich żydowskich przyjaciół. Chociaż rzadko praktykujesz żydowską wiarę, uznajesz ją za część twego dziedzictwa. Judaizm nie zaspokaja jednak twoich duchowych potrzeb dorosłego człowieka.”Odwołując się do żydowskich Pism (Biblii) i przywołując własne doświadczenia, autor broszury David Levy porusza w niej bliskie sercu wielu z nas zagadnienia:Czy mogę poznać Boga? Dlaczego czuję się oddzielony od Boga? Co mogą mi zapewnić micwy (dobre uczynki)? Czy naprawdę istnieje jakiś Mesjasz? Jakie decyzje w zakresie życia duchowego powinienem podjąć?Te pytania – zadawane przez nas lub naszych przyjaciół – mają zasadnicze znaczenie dla odkrycia sensu życia. Niniejsza broszurka może dopomóc w zastanowieniu się nad nimi i w znalezieniu odpowiedzi.David M. Levy jest dynamicznym i popularnym wykładowcą Biblii, którego przekonywujące, aktualne i łatwe w czytaniu komentarze pomogły wielu ludziom na świecie w zrozumieniu Słowa Bożego. Jest absolwentem Moody Bible Institute, wydziału filozofii na Uniwersytecie Illinois oraz teologii w Trinity Evangelical Divinity School.

OCZEKIWALI MIASTA

Ta porywająca książka opowiada niewiarygodną lecz prawdziwą historię rodziny żydowskiej rosyjsko-polskiego pochodzenia, opisując jej trudną i zwycięską walkę o przetrwanie. Są to dzieje rodziny Autorki …

„Pisząc tę książkę zrealizowałam dawne plany przelania na papier losów mojej rodziny od końca XIX wieku do II wojny światowej. OCZEKIWALI MIASTA to historia żydowsko-chrześcijańskiej rodziny, która – choć miotana najrozmaitszymi groźnymi narodowymi i osobistymi burzami – zawsze wypływała na powierzchnię, niesiona ręką miłosiernego Boga i siłą swej wiary. Jest to opowieść o wędrówce rzeczywistych ludzi, których życie naznaczone było niejako podwójnym wybraniem – byli Żydami i jednocześnie wierzyli w Mesjasza Izraela, Jezusa.” Opowieść splata się z wątków zdrady i opuszczenia, rozpaczy i zagubienia, upadku i zwycięstwa. Rodzina porwana przez wojenną zawieruchę wydaje się skazana na rozdzielenie i zniszczenie, bez wyjścia z rozpaczliwej sytuacji. I oto pośród chaosu ogarniającego świat Bóg czyni cud, o którym nie sposób zapomnieć. Książkę czyta się jednym tchem.

WEZWANIE DO NARODÓW

Wezwanie do narodów to dogłębne studium sytuacji, która doprowadziła do Holokaustu – postaw i działań rządów oraz całych narodów w czasach, gdy naziści zgładzili 6 milionów Żydów, w tym 1,5 mln dzieci. Unicestwiono trzecią część światowej społeczności ŻydówGdy trwała ich eksterminacja, zaniechano wielu działań, a świat przyglądał się w milczeniu. Książka ta jest wołaniem do narodów świata, próbą przekazania lekcji z przeszłości i zachętą do bardziej zdecydowanej pomocy Żydom – dzisiaj i w przyszłości.

UPADEK I ODRODZENIE IZRAELA (Studium Ksiąg Ozeasza, Amosa i Micheasza)

Interesujące studium trzech ksiąg prorockich, wykazujące, że prorocze Słowo sprzed tysięcy lat jest aktualne niczym najnowsze doniesienia prasowe.Autor wskazuje na nieomylność tego Słowa oraz na wierność Boga, który karci i smaga tego, kogo miłuje, ale też na wieki dotrzymuje przymierzy zawartych z ludem Swego wybrania i danych mu obietnic.

GOLDI MA SKRZYDŁA

Przejmująca opowieść o żydowskiej dziewczynce Goldi – koleżance Autorki z dzieciństwa.

Autorka, mieszkająca w Izraelu polska Żydówka ocalona z Holokaustu, opisuje życie w przedwojennej Łodzi i w łódzkim getcie, widziane z perspektywy dziecka.

Opowieść kończy się pytaniem: „Może ktoś z was ją spotkał? … Powiedzcie jej, że jej szukam…”

TO NIE JEST SEN

Kiedy Teodor Herzl, nazywany założycielem współczesnego Izraela, mówił o utworzeniu państwa żydowskiego, powiedział m.in.: „Jeśli zechcecie, nie będzie to snem.” Rzeczywiście, Izrael nie jest sennym marzeniem, ale spełnieniem zbiorowego wysiłku woli poranionego przez wojnę narodu, który Bóg zachowywał przez wieki.

Książka „TO NIE JEST SEN” to przegląd przepowiedzianego przez proroków Bożego planu dotyczącego Izraela. Ma ona potrójny cel: 1) pomóc chrześcijanom w zrozumieniu narodu żydowskiego; 2) ukazać, że Izrael jest bezspornie cudem; 3) pomóc żydowskim czytelnikom w rozróżnieniu między tymi, którzy nosząc maskę chrześcijaństwa jednocześnie pogardzają Żydami i prześladują ich, a tymi wierzącymi, którzy szczerze pragną okazać narodowi Bożego wybrania prawdziwego ducha Chrystusowego.

Zarówno czytelnikowi żydowskiemu jak też nieżydowskiemu, autor ukazuje wierność i konsekwencję ze strony Wszechmogącego Boga w wypełnianiu wszystkich nieodwołalnych obietnic danych Abrahamowi i jego potomstwu. Miniona historia, obecna rzeczywistość i prorocza przyszłość Izraela, dotyczą wszystkich narodów i są przedmiotem znacznej części Biblii. Nigdy podczas 3500 lat prorocze Słowo nie było bardziej aktualne niż w naszych czasach.

W Bożej szkole życia

W Bożej szkole życia – są to wspomnienia Haliny Ostik. W przedmowie pisze: … „Kiedy miałam już 16 lat, wydarzyło się w moim życiu coś wspaniałego. Zdałam sobie sprawę z tego, że mogę o wszystko pytać mojego Wszechwiedzącego Boga, który ogarnia swoją miłością każdego człowieka.Wstąpiłam więc do „Bożej szkoły życia”, powodowana miłością do jej Nauczyciela – Jezusa Chrystusa, który wziął na siebie wszechludzkie (w tym i moje) grzechy, umierając na krzyżu Golgoty z miłości do ludzi. Piszę o tym szerzej w Rozdziale 1.Przedmowę do moich wspomnień piszę w wieku osiemdziesięciu siedmiu lat, u schyłku ziemskiego życia, czując się wciąż szczęśliwa w Bożej szkole życia, czekając, aż Chrystus zabierze mnie do wyższej szkoły – w Niebie. Gorąco życzę Drogim Czytelnikom radosnych przeżyć pod otwartym Niebem, w Bożej szkole życia, jeszcze tu, na ziemi.

Masz Pytania?

Skontaktuj się z nami