Owoce służby Wspólnoty “Drzewo Oliwne” w mieście Chmielnicki w Ukrainie.

W poniedziałek 16 września 2019 roku żydowska fundacja charytatywna “Chesed Beszt” w Chmielnickim obchodziła swoje 20-lecie. Na uroczystość jubileuszową byli zaproszeni działacze społecznych organizacji miasta, przedstawiciele władzy, goście z innych miast Ukrainy i zza granicy i oczywiście ci, o których troszczą się pracownicy i wolontariusze “Chesedu Beszt”.

Na oficjalnej ceremonii dyrektor Chesedu, pan Igor Ratusznyj powiedział wiele ciepłych słów pod adresem tych, którzy w ciągu 20 lat wspierali rozwój i budowę centrum pomocy socjalnej. Dwie organizacje dostąpiły zaszczytu otrzymania medalu “Za dobre dzieła i oddanie charytatywnej służbie”: Wspólnota “Drzewo Oliwne” (Polska) i  American Jewish Joint Distribution Committee (Joint USA).

“Dzięki waszej gotowości przyjścia z pomocą potrzebującym podopieczni naszej fundacji poczuli, że są częścią  społeczeństwa i pozbyli się samotności. Dziękuję za długie lata wiernego partnerstwa i owocnej współpracy.”  Tymi słowami Igor Ratusznyj, dyrektor “Chesedu Beszt” wyraził wdzięczność wręczając medal Annie Cieślar, koordynatorowi WDO.

W wywiadzie dla chmielnickiej telewizji, w odpowiedzi na pytanie dziennikarki: “Co oznacza dla pani działalność charytatywna?” Anna Cieślar odpowiedziała: “Działalność charytatywna – to zdolność dostrzeżenia życia i potrzeb drugiego człowieka. Wtedy serce otrzymuje wewnętrzną odpowiedź i pragnienie, żeby coś dla tego kogoś uczynić. A co? – to już zależy od rzeczywistej potrzeby danej osoby”.

Być może, że przed nami będzie jeszcze niejeden jubileusz owocnej współpracy WDO i chmielnickiej żydowskiej fundacji, a drogą do nich będzie wzajemne zaufanie i szczerość.

Tetiana Kritenko (Tłum. Anna Cieślar, red. Anna Białęcka-Pluta)

Facebook
WhatsApp
Drukuj
Email